Kompleksowe tworzenie stron internetowych, webdesign, aplikacje CMS

Aplikacje Facebook >

Współczesne witryny internetowe często łączone są z profilem na portalu społecznościowym Facebook, tzw. "fanpage". Firmy mające szerszy kontakt z internetem, starają się o swoją wizytówkę w największym serwisie społecznościowym na świecie. Reprezentacja witryny w portalu Facebook pozwala na pozyskiwanie nowych klientów w bardziej luźnym klimacie niż poprzez tradycyjną stronę internetową.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, przyjęliśmy do naszego zespołu specjalistów z branży "facebooka". Jesteśmy w stanie zapewnić wszelkie rozwiązania związane z tym serwisem:

  • proste ikony do udostępniania materiałów na witrynie klienta,
  • przyciski "lubię to" przy każdym z materiałów na witrynie klienta,
  • zintegrowany z kontem Facebook system komentarzy / rejestracji / logowania na witrynie klienta,
  • wtyczki pokazujące ostatnie wiadomości z profilu na Facebook, pokazujące osoby, które "lubią" serwis oraz wszelkie inne wtyczki, które udostępnia Facebook na witrynie klienta,
  • stworzenie fanpage w serwisie Facebook zgodnie z oczekiwaniami klienta; nasze fanpage mogą być dowolnie rozbudowane, bez problemu jesteśmy w stanie stworzyć dodatkowe działy z treścią inną, niż standardowo dostępne na Facebook moduły,
  • prowadzenie fanpage - usługa ta jest kierowana dla klientów, którzy nie mają czasu aktualizować na bieżąco swojego profilu w serwisie Facebook. W ramach prowadzenia fanpage ofertujemy w podstawie codzienną aktualizację, estetyczne i zgodne z polską pisownią umieszczanie materiałów, moderację komentarzy oraz odpowiadanie na komentarze. W przypadku klientów bardziej wymagających, warunki współpracy podlegają negocjacji - nasze możliwości na tym polu są nieograniczone. Jest to jedyna usługa, która jest opłacana na zasadzie miesięcznego abonamentu z umową na czas nieokreślony i bez okresu wypowiedzenia (tj. można ją rozwiązać w każdej chwili bez podania przyczyny),
  • tworzenie zaawansowanych aplikacji na platformę Facebook, takich jak konkursy, programy oraz gry. Nasz zespół jest zaznajomiony z API Facebook oraz językiem Python, który jest standardowym językiem programowania stosowanym do pisania aplikacji Facebook. Z uwagi na to, iż API jest nadal rozwijanie, a już obecnie jest dość szerokie i skomplikowane (ponadto bez polskiej wersji dokumentacji), na rynku brakuje wykonawców w tej dziedzinie. Korzystając z usług naszej firmy masz pewność, że aplikacja zostanie wykonana zgodnie z wymaganiami oraz estetycznie wdrożona do już istniejącego "fanpage'u".

Aplikacje Facebook typu External >

Aplikacje typu external (znane też jako "built for websites") charakteryzują się tym, iż tworzony program na stronie głównej korzysta z elementów serwisu Facebook. Aplikacje te nie muszą więc być widoczne na Facebook, ich jedynym miejscem wystąpienia może być strona domowa. Przykładowe realizacje takich aplikacji można zobaczyć poniżej:

Serwis www.galeriazimprezy.pl to stworzona od podstaw witryna internetowa oparta o zasoby serwisu Facebook. Witryna ta zawiera galerie z klubów muzycznych z całej Polski, wyświetlane na podstawie klubowych profili na Facebook. Każdy użytkownik może dodać także swój ulubiony klub, co zaowocuje automatycznym pobraniem galerii.
Aplikacja wymagała napisania wielu autorskich funkcji, które nie są udostępniane w Facebook API, co świadczy o możliwościach wykonywania dedykowanych aplikacji przez naszą firmę.

Aplikacje Facebook typu Internal >

Aplikacje typu internal (znane też jako "built on facebook") charakteryzują się tym, iż tworzony program występuje na fanpage w Facebook. Aplikacje te nie muszą mieć nic wspólnego ze stroną główną (prócz hostingu, który trzeba im przydzielić), a ich miejscem występowania jest zazwyczaj osobna zakładka na fanpage. Zazwyczaj na tej zasadzie tworzone są konkursy, quizy, gry, czy też aplikacje użytkowe (np. wyświetlające dodatkowe informacje ze strony głównej). Poniżej można zobaczyć nasze przykładowe realizacje takich aplikacji:

Fanpage EuroTravels.pl to "facebookowy" profil witryny internetowej naszego klienta. Serwis eurotravels.pl zawiera ogłoszenia noclegowe z całej Polski, które dzięki naszej aplikacji mogą dynamicznie wyświetlać się także na fanpage serwisu.
Aplikacja zawiera elementy interakcji z użytkownikami, m.in. automatyczne wysyłanie postów z aktualnościami na tablicy.

Skórki/szablony/themesy >

Wiele osób korzysta z darmowych bądź płatnych systemów zarządzania treścią (CMS). Jak wiadomo takie systemy pozwalają na zmianę skórki za jednym kliknięciem. Skórka (theme) to właśnie layout przystosowany pod CMS, dzięki czemu strona główna jak i wszystkie moduły komponują się z designem, a witryna wygląda pod systemem CMS tak, jak powinna. Stworzenie takiej skórki jest trudniejsze niż normalna konwersja designu do HTML, gdyż należy dobrze znać dany system CMS, by odpowiednio skonwertować kod HTML na szablony dla poszczególnych modułów i bloków. Wielu polskich wykonawców zna niestety tylko podstawy tworzenia "skórek" dla kilku najpopularniejszych, ogólnodostępnych systemów CMS. My poprzez wieloletnie doświadczenie potrafimy dostosować layout idealnie do każdego systemu zarządzania treścią, co często wiąże się z modyfikacją także głównych plików źródłowych systemu. Jako jedni z niewielu wykonujemy tę konieczną operację, gdyż najczęściej systemy CMS nie mają pełnego systemu szablonów umożliwiającego pełną modyfikację wyglądu generowanej strony.

Flash >

Format Flash oferuje obecnie bardzo szerokie zastosowania - od animacji, poprzez prezentację, witrynę internetową, a nawet aplikację lub grę! W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest, aby na stronach internetowych wszystko wczytywało się szybko i nie odrzucało użytkownika. Dzięki Flash możesz mieć doskonałe i dynamiczne menu na stronie, odtwarzacz muzyki/filmów, animowany top, gry on-line i inne nowoczesne elementy.

Prosty przykład - często klient potrzebuje odtwarzacza multimediów na stronie, dzięki któremu nie będzie można hotlinkować ("podkradać") plików, a ładował się będzie bardzo szybko i jego obsługa będzie przyjemna. Firmy korzystają z Flash, by pokazać na stronie - w topie lub w formie intro - prezentację (animację), która pokażuje zalety firmy i jej usług oraz wskazuje na to, że użytkownik ma do czynienia z na prawdę poważnie podchodzącą do tematu firmą.

Nasi specjaliści od flasha za priorytet uznają nowoczesne skrypty i mocną optymalizację, tak by projekt prezentował się profesjonalnie, a przy tym nie odrzucał użytkownika powolnym ładowaniem czy samym działaniem.

Zaufali nam:

i wielu więcej

Nowości »

Postanowiliśmy umieścić poradniki dotyczące tworzenia stron WWW, które opublikowaliśmy kilka lat temu na łamach magazynu PHP Solutions. Są to artykuły prasowe, które od dziś będzie można przeczytać online i zastosować w praktyce. Jeśli jesteś początkującym programistą lub chcesz zacząć swoją przygodę z programowaniem, zapraszamy do lektury. więcej nowości >